Skuteczne sposoby na katar

Ponieważ katar jest niezwykle popularną dolegliwością często go lekceważymy. Osoby borykające się z długotrwałym katarem powinny udać się do lekarza i przyjmować przepisane leki, które pomogą pozbyć się uciążliwych objawów.

Do najlepszych sposobów na katar zaliczamy odpoczynek. Musimy pamiętać, że nieżyt nosa powoduje ogólne osłabienie organizmu. Zaradzić temu pomoże przebywanie w cieple połączone z lekką dietą i regularnym nawadnianiem organizmu.

JAK SZYBKO WYLECZYĆ KATAR I ZWALCZYĆ ZATKANY NOS?

Katar niealergiczny to popularne schorzenie, które bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Oprócz cieknącego nosa musimy radzić sobie również z osłabieniem organizmu czy kłopotami ze snem spowodowanymi problemami z oddychaniem.

Walkę z katarem warto rozpocząć, gdy tylko przypuszczamy, że możemy być zagrożeni dolegliwością. Pomocna okazać się może gorąca kąpiel. Leczenie kataru przyspieszy również przebywanie w pomieszczeniach o odpowiedniej wilgotności (można stosować nawilżacze powietrza lub położyć na kaloryferze mokry ręcznik).

Zatkany nos udrożnią inhalacje z olejków eterycznych (eukaliptusowy czy kamfora) lub z wykorzystaniem kropli miętowych, które pomogą udrożnić górne drogi oddechowe. Takie metody nie są jednak wskazane dla osób uczulonych na olejki eteryczne.

Bardzo praktycznym i skutecznym sposobem na zatkany nos są spray’e z ksylometazoliną, znaną ze swoich właściwości udrażniających. Xylorin, który w swoim składzie posiada tę substancję, szybko zmniejsza przekrwienie, obrzęk oraz wysięk z błony śluzowej nosa.

Pozbyć się kataru nie jest łatwo. Na pewno pomoże w tym lekkostrawna dieta bogata w witaminę C i rutynę (należy pamiętać, że organizm znajduje się w stanie infekcji i nie należy go przeciążać) oraz odpoczynek.